POZOR 12-20.3.2024 odstávka z důvodu rozšiřování prostor. Děkujeme za pochopení , zboží bude expedováno 21.3.2024...........................................................................................................................................................................................................................❗❗❗❗ DOPRAVA NAD 1000kč po ČR ZDARMA ⚡⚡⚡ PLUS DALŠÍ MNOŽSTEVNÍ A VĚRNOSTNÍ SLEVY ❗❗❗

Lipno I

 

Píše se rok 2018 a já se svým životním a zároveň rybářským parťákem Marcelem vyrážím na výpravu, jejíž směr se upnul na naši největší vodní nádrž Lipno. Tato výprava trvala celých 10 dní. Po příjezdu na místo jsme vše nanosili do místního lesa až k vodě. Než jsme vše připravili byl už večer a my své pruty náhodně odhodili a přikrmili pár kuliček kobrou. S přicházející nocí nás zkontrolovala místí profesionální stráž, vše proběhlo v pořádku a my jsme si šli po náročném dni lehnout. Hned druhý den ráno jsme vyjeli mapovat terén a najít vhodná místa pro naše montáže. Můj první zákrm činil přibližně 15 kilo krmení skládající se z řepky, pelet a boiliesu. Na druhý prut jsem nakrmil pouze 5 kilo boiliesu s peletami. Bylo třeba si uvědomit, že Lipno je obrovská vodní rozloha se spoustu menších kaprů a cejnů a proto bylo potřeba vzít i dostatek krmení což pro mě činilo celkem přibližně 130 kilo.

Krmení se skládalo převážně z Řepky a pelet kvůli peněžnímu zatížení, přesto jsem vzal přibližně 35 kilo boiliesu skládajících se z druhů SALMON LT, SWEET SALMON a již testované verze EXOTIC SQUIT. Po celou dobu výpravy se nám dařilo chytit každý den v průměru aspoň 10 kaprů od 60 do 75cm. Poslední dva dny jsem se rozhodl pozměnit taktiku a jednu z montáží vyvezu daleko od krmného místa k jedné z mála vázek, které se na této části skoro vůbec nevyskytují. Trvalo mi celkem dlouho, než jsem na tuto vázku na tak velké ploše narazil, ale „trpělivost růže přináší“. Předposlední noc a den mi toto místo přineslo nádherné 3 kapry přes 10 kilo na SWEET SALMONA. Poslední noc jsem se rozhodl, že tento prut ponechám i se stejnou nástrahou. Druhý prut jsem stále ponechával v krmném místě, ale z tohoto místa mi stále chodili menší sorty kaprů. Proto jsem se rozhodl pro stejnou taktiku jako na druhém prutu, montáž jsem vyvezl cca 60 možná 70 metrů od krmáku na místo které jsem uznal podle echolotu za nejlepší a na konec montáže umístil testovaný EXOTIC SQUIT. V noci mi po jenom 10 kilovým kaprovi přichází opatrný záběr a já po 15 minutách podebírám kapra 11,5 kg těžkého. Byla to pro mě velice úspěšná a užitá výprava kde jsme vyváželi někdy až za hranici 500 metrů. Byla to pro nás velká kaprařská škola s vydařeným koncem. Parťák Marcel se nakonec taky dočkal předposlední noci záběru od ryby převyšující 10kg, což je na vodě jako je Lipno veliký úspěch. Užili jsme si skvostnou přírodu a 10 dní klidu u vody, což k tomu všemu patří.

 

Za Tým LT BAITS - MÍRA ZÁVIŠ.

 

https://www.ltbaits.cz/lt-baits-boilie-exotic-squid/

https://www.ltbaits.cz/lt-baits-boilies-sweet-salmon-2/