❗❗❗❗ DOPRAVA NAD 1000kč po ČR ZDARMA ⚡⚡⚡ PLUS DALŠÍ MNOŽSTEVNÍ A VĚRNOSTNÍ SLEVY ❗❗❗

start nového roku

Zdravím všechny slušné rybáře. S novým rokem přišlo i oteplení po celé republice a to zapříčinilo roztátí jezer a zvednutí hladiny řek. Na nic jsem nečekal a 1.ledna po obědě už byl na cestě na místo, které moc dobře znám. Věděl jsem, že situace která nastala je ideální na lov v těchto místech.  Měl jsem čas a výpravu jsem naplánoval tak že uvidím první 3 noci jak bude ryba reagovat a podle toho se přizpůsobím. Lovil jsem sám a mohl být na místě klidně 14 dní. Co víc si přát! Bylo přes 12° foukal vítr, teplo mělo vydržet minimálně 5 nocí a já cítil že to ryby rozhýbe..

    Jako krmení jsem si připravil slušnou dávku methodmixu jako základ na rozjetí míst, + na jeden prut mix napůlených kulí novinky SSK a testovačky  A3. Na druhou hůlku jsem krmil Top 8mix silně přelitý dipem s trochou bonduelky na rozjetí spotu. 
   Na místo jsem dorazil pozdě za tmy a pouze jsem si echolotem projel vytipovaná místa pro položení montáží a z lehka nakrmil cca kilo krmení na prostor 3x5m na každý prut,  šel se v klidu vyspat a připravit se na ranní lov. V 5:00 mi zvoní budík, a já se probouzím do pekla, voda se rapidně zvedla, mám navijáky skoro pod vodou a vodu 10cm od hrany podlahy bivaku. Okamžitě vyskakuju, beru prsačky, posouvám člun, pruty a hlavně musím přemístit svoje brolly. Během půl hodiny jsem přemístěný na svahu zamnou,,uff slušný budíček říkám si" dělám si kávu a začínám se věnovat prutům. 
   Návazce jsem udělal krátké - D-rig do 20ti cm  z tuhého materialu(Total shock line 0.40mm)  4ky Predátoru nebo 2ky Continentalu (Carprus). Vyvezl jsem pruty  ještě za tmy, užíval si rozednívání a přemýšlel jestli vůbec v tak studené vodě dokážu zachytat (2°C).  8:00 a prut s Top 8mičkou, konkrétně dipovaná neutrálka v pastě mi dává jasnou odpověď.  Cejní záběr, ale na konci krátký a široký polořádkáč odhadem 12-13kg, stárá ryba která mi v tu chvíli dodává neskutečnou energii na lov,  dělám krátké videjko a začínám makat.... 12:00  brutální hrčák na druhý prut na samotnou 16mm popku mystery mango zasypanu mixem SSK +A3.  20min souboj  na vodě jak v létě a s velkým štěstím mezi vázkami podebírám šupináče hodně přes 18kg.  Rybu nevážím jen dělám opět krátké videjko na přední kameru telefonu a okamžitě rybu pouštím zpět. Váha pro mě v tu chvíli není vůbec podstatná. Je to velká, stará zkušená ryba která je pro mě odměnou za tu cestu která vedla až k ní, odpovědí, že to dělám správně a že všechny střípky stavebnice do sebe zapadli  a já si dobře zachytám. 
  Nebudu tady popisovat každou rybu, ale zkrátka a dobře jsem byl ve správný čas na správném místě  a za 4 noci docílil 13ti záběrů a zdolal 12 kaprů . 3x přes 18 kg 6x 11-13 kg a zbytek pod 10. Na záběry dominovala Top 8 mix, nakonec 2x 20mm v pastě nebo s pepřovou plovkou -Top nástraha na větší ryby..    
 Výpravu jsem musel hodně předčasně ukončit,  protože do 5tého rána jsem se probudil skoro pod vodou a musel odjet domů díky komplet promočené výbavě. Nicméně jsem místa  slušně dokrmil a chtěl se za 2dny vrátit,  ale hladoví rybáři u nás v okolí jsou nenasytní a jezero obléhají už od té doby co jsem zveřejnil pár příběhu s pěknou rybou.   
 
Všem slušným rybářům chci popřát start do sezóny 2022 jako byl ten můj! A aby se jak k velkým rybám, tak k přírodě chovali s respektem a úctou.  
 
Za LT Baits Michal Urban.
 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení