POZOR 12-20.3.2024 odstávka z důvodu rozšiřování prostor. Děkujeme za pochopení , zboží bude expedováno 21.3.2024...........................................................................................................................................................................................................................❗❗❗❗ DOPRAVA NAD 1000kč po ČR ZDARMA ⚡⚡⚡ PLUS DALŠÍ MNOŽSTEVNÍ A VĚRNOSTNÍ SLEVY ❗❗❗

start nového roku

Zdravím všechny slušné rybáře. S novým rokem přišlo i oteplení po celé republice a to zapříčinilo roztátí jezer a zvednutí hladiny řek. Na nic jsem nečekal a 1.ledna po obědě už byl na cestě na místo, které moc dobře znám. Věděl jsem, že situace která nastala je ideální na lov v těchto místech.  Měl jsem čas a výpravu jsem naplánoval tak že uvidím první 3 noci jak bude ryba reagovat a podle toho se přizpůsobím. Lovil jsem sám a mohl být na místě klidně 14 dní. Co víc si přát! Bylo přes 12° foukal vítr, teplo mělo vydržet minimálně 5 nocí a já cítil že to ryby rozhýbe..

    Jako krmení jsem si připravil slušnou dávku methodmixu jako základ na rozjetí míst, + na jeden prut mix napůlených kulí novinky SSK a testovačky  A3. Na druhou hůlku jsem krmil Top 8mix silně přelitý dipem s trochou bonduelky na rozjetí spotu. 
   Na místo jsem dorazil pozdě za tmy a pouze jsem si echolotem projel vytipovaná místa pro položení montáží a z lehka nakrmil cca kilo krmení na prostor 3x5m na každý prut,  šel se v klidu vyspat a připravit se na ranní lov. V 5:00 mi zvoní budík, a já se probouzím do pekla, voda se rapidně zvedla, mám navijáky skoro pod vodou a vodu 10cm od hrany podlahy bivaku. Okamžitě vyskakuju, beru prsačky, posouvám člun, pruty a hlavně musím přemístit svoje brolly. Během půl hodiny jsem přemístěný na svahu zamnou,,uff slušný budíček říkám si" dělám si kávu a začínám se věnovat prutům. 
   Návazce jsem udělal krátké - D-rig do 20ti cm  z tuhého materialu(Total shock line 0.40mm)  4ky Predátoru nebo 2ky Continentalu (Carprus). Vyvezl jsem pruty  ještě za tmy, užíval si rozednívání a přemýšlel jestli vůbec v tak studené vodě dokážu zachytat (2°C).  8:00 a prut s Top 8mičkou, konkrétně dipovaná neutrálka v pastě mi dává jasnou odpověď.  Cejní záběr, ale na konci krátký a široký polořádkáč odhadem 12-13kg, stárá ryba která mi v tu chvíli dodává neskutečnou energii na lov,  dělám krátké videjko a začínám makat.... 12:00  brutální hrčák na druhý prut na samotnou 16mm popku mystery mango zasypanu mixem SSK +A3.  20min souboj  na vodě jak v létě a s velkým štěstím mezi vázkami podebírám šupináče hodně přes 18kg.  Rybu nevážím jen dělám opět krátké videjko na přední kameru telefonu a okamžitě rybu pouštím zpět. Váha pro mě v tu chvíli není vůbec podstatná. Je to velká, stará zkušená ryba která je pro mě odměnou za tu cestu která vedla až k ní, odpovědí, že to dělám správně a že všechny střípky stavebnice do sebe zapadli  a já si dobře zachytám. 
  Nebudu tady popisovat každou rybu, ale zkrátka a dobře jsem byl ve správný čas na správném místě  a za 4 noci docílil 13ti záběrů a zdolal 12 kaprů . 3x přes 18 kg 6x 11-13 kg a zbytek pod 10. Na záběry dominovala Top 8 mix, nakonec 2x 20mm v pastě nebo s pepřovou plovkou -Top nástraha na větší ryby..    
 Výpravu jsem musel hodně předčasně ukončit,  protože do 5tého rána jsem se probudil skoro pod vodou a musel odjet domů díky komplet promočené výbavě. Nicméně jsem místa  slušně dokrmil a chtěl se za 2dny vrátit,  ale hladoví rybáři u nás v okolí jsou nenasytní a jezero obléhají už od té doby co jsem zveřejnil pár příběhu s pěknou rybou.   
 
Všem slušným rybářům chci popřát start do sezóny 2022 jako byl ten můj! A aby se jak k velkým rybám, tak k přírodě chovali s respektem a úctou.  
 
Za LT Baits Michal Urban.