POZOR 12-20.3.2024 odstávka z důvodu rozšiřování prostor. Děkujeme za pochopení , zboží bude expedováno 21.3.2024...........................................................................................................................................................................................................................❗❗❗❗ DOPRAVA NAD 1000kč po ČR ZDARMA ⚡⚡⚡ PLUS DALŠÍ MNOŽSTEVNÍ A VĚRNOSTNÍ SLEVY ❗❗❗

Neočekávaná radost

Zdravím všechny příznivce Petrova cechu a výrobků LT Baits. Rád bych Vás vzal na mou výpravu za kapry na pískovnu v jižních Čechách.

Dlouho jsem rozmýšlel, kam bych mohl na krátkou tří denní výpravu vyrazit. Nakonec jsem se rozhodl pro nedalekou pískovnu u Českých Budějovic. Mým cílem bylo polapit nějaké místní torpédo. Jak už asi všichni tušíte, měl jsem zálusk na amura trofejní velikosti. Už delší dobu mě téma „amuři“ zajímá. Nastudoval jsem si nějaké články, jak je cíleně chytat a dočetl jsem se, že amuři jen těžko odolávají mirabelkám. Než jsem odjel na svou malou výpravu, tak jsem se vydal nějaké to kilo nasbírat. Mirabelky byli krásně zralé. Šťáva z nich jen tekla. Řekl jsem si, že tomu žádné torpédo nemůže odolat. Už jsem se těšil na následující den, kdy má výprava měla započít.

V pondělí podvečer jsem dorazil na lovné místo a začal se zabydlovat. Poté co jsem si nachystal ležení a připravil se na večerní nečas, kdy hlásili bouřky, tak jsem se konečně dostal i přípravu prutů. Už se začínalo stmívat. Tak jsem vše narychlo připravil a šup s nimi do vody. Na první noc jsem vsadil na novinku od LT Baits a tím byl Riverfruit ve velikosti 24mm s pevkem, který mi už přinesl dosti úspěchu. Na druhý prut jsem dal můj oblíbený Exotic taktéž ve verzi 24mm s malými halibut peletkami namočenými v lososovém oleji. Vše bylo nachystané, montáže na svém místě ve vodě, a nezbývalo nic jen čekat na první kontakt. V půl dvanácté mě probudilo pípnutí prutu, na jehož konci se nacházel zmiňovaný Riverfruit. Říkal jsem si, že do dvanácti by mohl přijít první zářez. Bylo by super začít výpravu hned první nočním úlovkem. Ryby jsou zde opatrné, tak jsem se záběru nedočkal a o půlnoci musely pruty z vody. Ráno jsem si přispal a za svítání vyjel na vodu, abych prozkoumal dno a vybral vhodná místa. Má taktika byla jasná, jeden prut na amura, na kterého jsem si nachystal nemálo mirabelek a doufal jsem v nejlepší, že nějakého přelstím. Druhý prut šel na kapra. Vybral jsem si hranu u vázky, kde hloubka ze 4,5m vyskočila na 3m. Tušil jsem, že na tom to místě by na mě mohl čekat úspěch. Obě místa jsem si patřičně rozkrmil. Na amura jsem do vláčku na vlas vsadil na půlky mirabelek a na kapra jsem volil testovací boilie nesoucí název Cocktail. Cocktail jsem použil v průměru 24mm. V 9 hodin bylo vše na svém místě a já si mohl dát zaslouženou snídani v podobě toastů a voňavé kávy. Nebudete mi to věřit, ale dost mě to zmohlo a usnul jsem na sedačce. Po dvanácté hodině odpolední se rozezněl hlásič. Rychle mě to vytrhlo ze sedačky. Beru prut a skáču na člun a vydávám se na zdolávání prvního rybího domorodce. Ryba mně instinktivně zajela do vázky. Naštěstí dlouho netrvalo a opět vyplula na volnou vodu. Když jsem ji poprvé spatřil, uviděl jsem nemalého krásného šupináče. V cestě za prvním krásným kaprem mě už dělil jen nesložený podběrák :D. O pár minut později byl šupík v podběráku a já se radoval z prvního úlovku o váze čistých 14kg. Šupík hold nedokázal odolat testovacímu boilies Cocktail ve velikosti 24mm. Ten den jsem ještě přišel o jednu pěknou rybu, která z vázky cestu nenašla.

Večer za mnou dorazil na jednu noc kolega a kamarád Míra. Míra vsadil na kuličky Sweet Salamon a taktéž Cocktail. I jemu se dařilo zdolat pár pěkných ryb, ale ta větší na něj čekala v úplném závěru následujícího dne. Pomalu už začínal balit, přičemž 24 Cocktail vyměnil za 2x 16mm a to zvolil velice správně. Netrvalo dlouho a přišel polední záběr. Ani jeden z nás netušil, jaký bojovník se skrývá na druhé straně. Nejednalo se o žádného malého juniora, nýbrž o starého mazáka kapra, který si to namířil přímo do keře rostoucího nad vodou. Spěchal jsem tedy pro člun, abychom měli lepší přístup k zdolávané rybě. Po několika minutovém souboji a vyprošťování z keře, svůj boj kapr prohrává a končí v podběráku. Máme obrovskou radost, že se nám povedl další skvělý zářez v podobě šupíka o váze přes 15 kilo. Pro Míru to bylo ten den krásné rozloučení. Zatímco kamarád odjel, já se snažil pořád o přelstění trofejního amura, kteří mě neustále dráždili těsně pod hladinou. Slunce už pomalu začalo zapadat a to byl už signál i pro mě, že se má výprava chýlí ke konci. Bohužel amura jsem se nedočkal, ale i tak mohu výpravu prohlásit za úspěšnou a těšit se na další ryby, které mě čekají na rybníce Božice, kde se společně se svým bratrem budeme snažit o dobrý výsledek na závodě.

 

https://www.ltbaits.cz/lt-baits-boilie-river-fruit/

https://www.ltbaits.cz/lt-baits-boilies-sweet-salmon-2/

https://www.ltbaits.cz/lt-baits-boilie-exotic-squid/