POZOR 12-20.3.2024 odstávka z důvodu rozšiřování prostor. Děkujeme za pochopení , zboží bude expedováno 21.3.2024...........................................................................................................................................................................................................................❗❗❗❗ DOPRAVA NAD 1000kč po ČR ZDARMA ⚡⚡⚡ PLUS DALŠÍ MNOŽSTEVNÍ A VĚRNOSTNÍ SLEVY ❗❗❗

Lov pod vlastním břehem - Míra Záviš

Na začátku bych chtěl pozdravit všechny rybáře. Tento článek bude zaměřený na lov kaprů pod vlastním břehem nebo v těsné blízkosti břehu. Musím říct, že mě tento lov opravdu mile překvapil. Do dalších let mi dal nové zkušenosti a ukázal cestu za kapry, ne vždy je třeba vyvážet 300 metrů a víc … nebo nahazovat za hranici 100m. Posaďte se a udělejte si pohodlí a pojďme si o tom říct něco víc.

Po celý rok jsem se snažil chytat tímto způsobem, ale ne vždy je tento způsob vhodný. Ještě než začneme je potřeba si uvědomit jedno takové pravidlo … důležitý faktor. A tím je HLOUBKA! Nebudu chytat těsně pod břehem na daným místě (úseku či přímo lokalitě), kde mám 10 metrů před sebou stále kolem 30 cm a břeh jde pomalu a plynule dolů ale nemůžu tvrdit, že se tam velký kapr nebude zrovna z nějakého důvodu vyskytovat, ale je to velmi malá pravděpodobnost.

Vhodné místa: Zaleží jak vám jde dno od břehu, důležité je chytit se nějaké zajímavosti, hrany, bordelu, výstupku apod.  (více v obrázku vlastního zdroje)

Návazce: V podstatě je třeba se odrazit jestli máme tvrdé nebo zabahněné dno. Ale převážně jsem používal jednoduché montáže o délce 15 až 30 cm ze ztuženky nebo čistě pletenky. Vždy podle situace a podle stylu nahazování. Oblíbil jsem si i montáže Ronnie rig, který jsem navazoval z Fluorocarbonu. 

Nástrahy: Letos se připravovaly hned 2 novinky a tou byly boilies RIVER FRUIT a COCKTAIL. A protože pro vás chci poctivě testovat, tak jsem na toto boilies odchytal opravdu velkou část sezóny, v podstatě celé jaro a léto. Na podzim jsem volil převážně boilies TOP 8 MIX.  

Styl krmení: Abych se vám přiznal nejraději mám si místa vždy dopředu předkrmit. Někdy jsem chodil krmit i 5 až 6 dní v kuse poctivě každý den a pak teprve vyrazil na samotný lov. Ovšem ne vždy nám to čas dovolí ... takže několikrát jsem byl předkrmit i den předem a šlo to. Pokud se budu bavit o množství většinou krmím kolem 1 až 2kg na den. Když vyrazím bez předkrmení a mám vymyšlené místo, kam půjdu zkusit své štěstí, volím na jeden prut pouze PVA a na druhý PVA + hrst, dvě na montáž a čekám. S tím pokud mám málo času a chci docílit rychlejšího záběru navážu na jeden prut Ronnie rig s pop up, ovšem jak je o mně známé vždy aspoň na jeden prut dám jednu kouli na dno. 

 

                                                                                             RIVER FRUIT                                  COCKTAIL

 

 

Kapři chycení v blízkosti břehu za sezónu 2020: (řeky i pískovny)

 

 

Všem děkuju za pozornost a ať se vám všem daří. Pokud jste se tímto rozhodli vyzkoušet lov pod břehem, tak doufám, že jsem vám aspoň trochu pomohl a doufám že se vám třeba podaří chytit vysněného kapra, držím palce. 

 

ZA TÝM LT BAITS - MÍRA ZÁVIŠ - carpman

 

 

Chcete vyzkoušet tyto produkty? 

Zde odkazy:

https://www.ltbaits.cz/lt-baits-boilie-river-fruit/

https://www.ltbaits.cz/lt-baits-boilie-top-8-mix/