POZOR 12-20.3.2024 odstávka z důvodu rozšiřování prostor. Děkujeme za pochopení , zboží bude expedováno 21.3.2024...........................................................................................................................................................................................................................❗❗❗❗ DOPRAVA NAD 1000kč po ČR ZDARMA ⚡⚡⚡ PLUS DALŠÍ MNOŽSTEVNÍ A VĚRNOSTNÍ SLEVY ❗❗❗

Třetí část sezóny

Do třetice aneb třetí část sezóny.

Je tady začátek října a na přírodě už je znát, že vládu nezadržitelně přebral podzim. Nastává tak čas, kdy se kapr „zažírá“ na dlouhé zimní období.

Pro tuhle část sezony jsem měl už dlouho v hlavě plán věnovat se průzkumu úplně nových míst na mém oblíbeném úseku řeky Labe, užít si závod IBCC Balaton, který byl opět z důvodu covid situace přeložen na konec října a po Balatonu nasměrovat některou z výprav na svazovou pískovnu.

Strategii pro tohle období jsem postavil na krátkých vycházkách maximálně na jednu noc, během kterých mám v plánu používat boilies Sguid Pepper, Top8mix a chystanou novinku SSK (Sousage Krill).

Už dopředu jsem byl rozhodnutý, věnovat se především hlubším partiím řeky a proto hned první vycházku sázím na spodní část dlouhé říční jámy nedaleko nadjezí. Pár hodin po náhozu se nic neděje, ale nad ránem se rozjíždí jeden z prutů a za chvíli podebírám parádního lysce. Squid pepper tak přidává další zářez na pomyslnou pažbu. Následující vycházky se věnuji chytání z lodi a aktivnímu hledání ryb pomocí echolotu. Díky tomu nacházím několik dalších slibných míst na kterých se ryby v tomto období zdržují. Na takových místech není potřeba žádný silný zákrm a tak pouze s pomocí PVA a „pocukrování“ boiliesem k montáži dostávám záběry již pár hodin po náhozu. V podběráku tak končí několik parádních kaprů.

Následně odjíždím na Balatonský závod, na kterém se nám díky špatnému losu moc nedaří a i přesto díky boilies Top8mix doslova vydřeme několik bodovaných kaprů. Po Balatonu je potřeba spravit si chuť a v hlavě tak spřádám plán, na již v úvodu zmiňovanou pískovnu. Tam už půjde konečně do hry boilies Top8mix a SSK. Díky pracovním a rodinným povinnostem se k vodě dostávám až na konci listopadu, kdy už je voda opravdu studená. Mám tedy jasno, že budu své nástrahy rybám prezentovat tzv. na panáčka. K boilies tak volím jako plovku příchuť Fine Pinneapple. Lovná místa lehce prokrmím půleným boiliesem a další zákrm plánuji až po záběru. Ve vodě se rozpoutává doslova šílenství a díky Top8 mix a SSK ulovím celkem 8kaprů a nejtěžší z nich váží víc než 17kg.

V tomto roce se už bohužel na kapry nedostávám. Končí tak má druhá sezona s produkty od firmy LT Baits, která mě jen utvrdila v tom, jak skvělé boilies zákazníkům nabízí. Už se moc těším na to jaká to s nimi bude JÍZDA v roce 2023 !!!

Za LT Baits Team  Milan Filip 

https://www.ltbaits.cz/lt-baits-boilie-top-8-mix/

https://www.ltbaits.cz/lt-baits-boilie-squid-pepper/

https://www.ltbaits.cz/lt-bait-pop-up-boilies-fine-pineapple-40g/